egitim

warning: Creating default object from empty value in /hermes/bosnaweb18a/b1805/myd.hanciykp0/public_html/cinseltuzak.com/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1389.

12 yaşındaki bir kızı taciz eden servis şoförü tutuklandı

ADAPAZARI'nda, taşımalı sistemle eğitim veren okullara öğrenci taşıyan servis şoförü 58 yaşındaki Rasim K., ilköğretim öğrencisi 12 yaşındaki S.N.K.'ya cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı. Rasim K.'nın, küçük kıza, 8 aydır okul çıkışı servis aracıyla ormanlık alana ve Sakarya Nehri kenarına götürerek cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi.

Adapazarı'ndaki bir ilköğretim okulunun 5'inci sınıf öğrencisi olan ve merkeze bağlı Aşağı Kirazca Köyü'nde oturan S.N.K., önceki gün eve geç gelince ailesi bunun nedenini sordu. Bunun üzerine küçük kız, servis şoförü Rasim K.'nın kendisini diğer öğrencileri bıraktıktan sonra tenha yerlere götürüp cinsel tacizde bulunduğunu anlattı.

Çocuklarınızı cinsel istismara karşı eğitin

Çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarına her gün bir yenisi ekleniyor. Öyle ki istismar olayları çocukların kendi arasında yaşanmaya bile başladı. Çocuklar yaşadıkları bu durum karşısında travmalar yaşıyor ve tehdit aldıkları için susma eğilimi gösterebiliyor.

Peki aileler çocuklarının cinsel istismara uğradığını nasıl anlar ve neler yapmalı?

İçeriği paylaş