cinsel hayat

warning: Creating default object from empty value in /hermes/bosnaweb18a/b1805/myd.hanciykp0/public_html/cinseltuzak.com/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1389.

Aktif cinsel hayat prostat kanseri riskini artırıyor!

Tagged:

Aktif cinsel hayatı bulunan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riski daha yüksek...

Sonuçları BJU International dergisinde yayımlanan araştırmada, Nottingham Üniversitesi’nde 800 kadar erkeğe cinsel yaşamlarında ne kadar aktif olduklarıyla ilgili sorular soruldu. Deneklere ergenlikten itibaren ne kadar aktif olduklarının yanı sıra kaç kişiyle ilişkiye girdikleri ve cinsel hastalık tanısı konulup konulmadığı soruları da yöneltildi.

Dr. Polyxeni Dimitropoulu başkanlığındaki ekibin araştırmasında prostat kanseri tanısı konulmuş 400 kadar erkeğin cevapları, hastalık bulunmayan 409 erkeğinkiyle karşılaştırıldı.

Araştırma sonucunda kanserli gruptakilerin yüzde 40’ının, 20’li yaşlarında ayda 20 defa veya daha fazla cinsel olarak aktif durumda oldukları, bu oranın kanserli olmayan grupta yüzde 32 olduğu belirlendi. Ancak aradaki bu farkın yaş ilerledikçe kapandığı belirtildi.

'Her Ülkenin Kendine Göre Bir Cinselliği Var'

Prof. Dr. Halim Hattat: Türkiye'de 40-70 yaş arası her 10 erkekten yedisinin cinsel sorunu var ancak sadece biri doktora başvuruyor.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji-Androloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat: "Dünyada 40-70 yaş arası erkeklerin yüzde 52'sinin sertleşme ve performans sorunu var. Bu oran Türkler'de daha yüksek."

'Her ülkenin kendine göre bir cinselliği var'
Prof. Dr. Halim Hattat, örf ve âdetlerin cinselliği etkilediğini belirtiyor ve ekliyor: "Ülkelerin yaşam değerleri cinselliği karakterize eder. Ben rahatlıkla söyleyebilirim ki, Türkiye için biseksüellik trendinden kesinlikle söz edilemez".

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji ABD Androloji Bilimdalı Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat, cinsellik hakkında; biseksüellikten, eşcinselliğe, tek eşlilikten çok eşliliğe kadar hepimizin merak ettiği sorulara yanıt verdi.

İçeriği paylaş